Дисертація: як написати введення

Отримати професійну консультацію!

Введення дисертації покликане коротко відобразити значимість і суть проведеного дослідження. У ньому описується мета роботи, методи, предмет, об’єкт, поставлені завдання, актуальність, ступінь вивченості обраної теми, її значущість і наукова новизна.

Введення до дисертації це те, що читається особливо уважно, адже читач тільки почав знайомитися з текстом, його око не замилен, втоми ще немає. Він відразу зауважує невдалі формулювання, сумнівності висунутої гіпотези, відсутність розумного обгрунтування актуальності.

Перше враження грає величезну роль. Написавши погане введення, автору буде нелегко переконати читача, що в іншому він не виявив недбалість.

Введення дисертаційної роботи: структура та зміст

Ще до того, як буде розпочато дисертація, «як написати введення?» – стане найголовнішим питанням здобувача.

Цікаво знати!

Докторська дисертація представляет собою наукову роботу, яка поставила за мету дослідження ситуации, что склалось, виявлення проблеми, вирішенню якої має важліве економічне або суспільне значення. Написати структуру докторської самостійно ее может вчений, Який Вже має Кандидатська степень. После успішного захисту ВІН отрімує рівень доктора и можлівість дива професором.

Будь-яка дисертація, виконана самостійно з урахуванням всіх норм, має однакову структуру:

  1. Від автора вимагають написання обгрунтування актуальності, що відображає значимість і своєчасність вивчення конкретної теми. Почати можна з окреслення загального положення справу, переходячи поступово від загального до конкретного – важливість вивчення обраної дисертантом тематики. Обгрунтуйте, як важливі виявлені проблеми і протиріччя, наскільки вони впливають на стан галузі, суспільства або науки. Дисертація повинна вносити значний вклад, який просуває вперед вітчизняну науку.
  2. Ступінь вивченості визначається аналізом наукових досліджень, виконаних раніше іншими авторами. Необхідно написати перелік вчених, які вивчали дане питання, позначити їх основні праці, напрямки аналізу. З цього робиться цілком закономірний висновок – деякі моменти так і залишилися неосвітленим, маловивченими або взагалі нерозглянутими. А значить, подальше вивчення цієї сфери має сенс.
  3. Дисертація пишеться завжди з якоюсь метою. Щоб визначити мету, сформулюйте самостійно, які результати планується досягнути. Вона визначає межі роботи, дозволяє не загубитися в аналізі величезної кількості першоджерел. Не потрібно розбивати одну мету на безліч підцілей, розсіюючи свою увагу.
  4. Дисертація пишеться шляхом виконання групи завдань, опис яких містить вступ, для досягнення конкретної мети. Щоб самостійно їх сформулювати, відкрийте затверджений план і перефразируйте кожен його пункт з використанням слів «вивчити», «розглянути», «проаналізувати» і подібних. Скільки пунктів містить план, стільки ж завдань містить вступ.
  5. Наступним етапів виступає написання об’єкта і предмета. Об’єкт це якась сфера, яку пропонується розглянути. Предмет це вузька ніша, на яку спрямована увага вченого. Предмет завжди є більш вузьким поняттям, ніж об’єкт. Пам’ятайте про це в спробах самостійно відрізнити одне від іншого.
  6. Опис методології передбачає перерахування всіх методів, використаних в дисертації. Введення може містити короткий опис сфери застосування кожного методу, вказівка ​​в якому розділі він був використаний. Слід розуміти суть кожного зазначеного методу, уникаючи написання тих з них, які не використовувалися.
  7. Далі вказується головна гіпотеза – припущення автора, яке планується підтвердити. Введення не завжди містить опис гіпотези, цей момент залишається на розсуд претендента.
    Наукова новизна показує унікальність отриманих самостійно результатів і самої дисертації. Це може бути самостійно розроблені схеми, сформульовані визначення і класифікації, заходи щодо поліпшення роботи галузі, створенню державного інституту і т.д. Написання самостійно наукової новизни передбачає опис того, що було зроблено, чим це відрізняється від усього раніше створеного, вказуються плановані результати від впровадження.
  8. Основні результати – це головні моменти дисертації, що підтверджують висунуту раніше гіпотезу.
  9. Практична значимість наукового дослідження полягає в можливості застосування отриманих результатів в реальному світі. Її підтвердженням може бути акт впровадження, подальші наукові роботи, внесення змін в законодавчі та нормативні документи.
  10. В останній частині введення вказується апробація, тобто їх застосування на конкретних підприємствах, ініціювання обговорень і т.д.
    В кінці виконується написання переліку публікацій за темою дисертаційної роботи. Кожна дисертація передбачає написання та опублікування кількох десятків статей в рамках обраної тематики.
Дисертація: як написати введення
5 (100%) 2 votes

PHDhelp