Вимоги до оформлення дисертації

Отримати професійну консультацію!

Дисертація буває магістерська, докторська або кандидатська. Кожен вид відрізняється між собою рівнем складності і глибиною дослідження. Але є риси, що споріднюють їх між собою, наприклад вимоги щодо оформлення. Автор в будь-якому випадку повинен знати вимоги до оформлення дисертації, щоб вона була допущена до захисту. Вимоги для магістерської дисертації містять методичні рекомендації з написання дипломних робіт. Вимога до дисертації здобувача на ступінь кандидата або доктора наук можна відшукати в Гості. Розглянемо базові вимоги дотичній оформлення дисертацій.


Дисертація і правила її оформлення


Розгляд правил, як оформити дисертацію, слід почати з її структури. Дисертація складається з наступних елементів: титульний аркуш з назвою, план, вступ, основна частина з декількох розділів, висновки, список використаних джерел, додатки. Саме в такому порядку повинні бути представлені її структурні елементи, його зміна не допускається.
Для зручності читача пишеться план роботи, де наводяться назви глав і всіх параграфів, основних структурних елементів (висновок, введення і т.д.) з позначенням номерів сторінок, де вони починаються. Назви вирівнюються по лівому краю, а номери сторінок – по правому.
Дисертація складається з трьох або чотирьох глав, кожна з яких ділиться на три або чотири параграфа. Вимоги щодо оформлення свідчать, що кожна глава або такі елементи як введення, висновок, додаток починаються завжди з нової сторінки. Тема виділяється напівжирним шрифтом, а в деяких випадках пишеться великими літерами. Вимоги щодо оформлення допускають виділення ключових слів або виразів у тексті роботи напівжирним шрифтом або курсивом.
Дисертація містить велику кількість таблиць, схем або графіків. Вимоги щодо оформлення вказують на необхідність їх нумерації. Нумерація ставиться в рамках окремої глави. Так, п’ятий малюнок з третього розділу носитиме порядковий номер 5.3. аналогічним чином позначаються і таблиці. Таблиці і малюнки оформлюються таким чином: ставиться порядковий номер, а потім вказується повна назва.
Якщо таблиця або схема займають більше однієї сторінки, то рекомендується винести її в додатки. Типова дисертація містить до двох десятків різноманітних додатків. Це і об’ємні малюнки, таблиці, а ще додатковий матеріал, що допомагає краще зрозуміти суть дослідження. Для оформлення кожної програми використовують літери. Вимоги свідчать, що потрібно написати слово «Додаток», вказати його порядкову букву, а після вже писати назву і його вміст. У тексті необхідно давати посилання по ходу дослідження до додатків, що містить допоміжну або основну для розуміння суті інформацію.
Також необхідно вказувати і джерела запозичення. Для цього використовуються посилання або виноски. Посилання це вказівка ​​порядкового номера джерела в списку літератури, номер сторінки, звідки автор запозичити інформацію. Виноска це короткий опис джерела внизу сторінки, де була приведена цитата. Будь-які запозичення без вказівки авторства або джерела вважаються плагіатом, а така дисертації не буде допущена до захисту.
Список літератури складається з перерахування всіх джерел, які використовував автор при написанні. Вони розташовуються в алфавітному порядку або ж у міру їх появи в тексті. В останні роки найчастіше використовується саме алфавітний порядок, коли спочатку вказуються закони, потім роботи вітчизняних вчених, далі іноземних, а в самому кінці – ресурси Інтернету.

Оцените этот пост

PHDhelp