Як правильно оформити автореферат

Отримати професійну консультацію!

Поради щодо оформлення автореферату самостійно

Автореферат допомагає швидко ознайомитися з суттю дослідження, виконаного здобувачем на ступінь доктора або кандидата наук. У ньому описуються структура і зміст, дається текст анотацій, результати, отримані в рамках виконання кожного розділу роботи, актуальність обраної теми, мета і завдання, вказується наукова і практична значущість, пишуться підсумкові висновки, наводиться перелік публікацій автора. Автореферат має таку структуру: титульний аркуш і основна частина, що складається із загальної характеристики, основного змісту, підсумкових висновків і списку виданих цим автором наукових праць з теми дослідження.

Написання та оформлення автореферату це необхідна умова для отримання схвалення дисертації.

Оформлення автореферату – основні правила

Розглянемо базові, як оформити автореферат дисертації.
Обсяг автореферату становить один (для кандидатів наук) або два (для докторів наук) авторських аркушів. На одному аркуші вміщається сорок тисяч друкованих знаків. Неможливо точно визначити кількість сторінок в авторефераті, необхідних для написання тексту такого обсягу, так як він розбавляється схемами, таблицями, графіками, розробленими здобувачем.
Правила, як оформити автореферат, регулює відповідний ГОСТ і вимоги Вищої атестаційної комісії. Їх зміст автор вивчає ще під час оформлення тексту дисертації. Однак дисертація друкується на аркушах формату А4 з одного боку, а автореферат – А5 у вигляді брошури.
Шрифт тексту стандартний – Times New Roman, але розмір Кегеля 11, а інтервал одинарний. Всі поля документа однакового розміру, а сторінки слід нумерувати.
Автореферати починаються з титулу, що містять назви робіт, ПІБ здобувачів, шифру і назва спеціальності, міста, року публікації. Автор пише, для отримання якої наукового ступеня була створена дисертація. Оформлення має на увазі зазначенням, що автореферат друкується на правах рукопису. На іншій стороні титулу пишуть організацію, де проводилося дослідження, дані опонентів, секретаря спеціалізованої вченої ради, наукового керівника. Там же пишуть дату захисту і розсилки, вказують шифр ради, інформацію про організацію, при якій цей рада була створена.

Важливо дотримуватися єдиний стиль подачі результатів дослідження, виконуючи оформлення виносок, посилань, ілюстрацій, схем, графіків і таблиць. Якщо в тексті оформлення цитат виконується за допомогою посилань, то використання в деяких місцях виносок неприпустимо. Оформлення можна виконувати із застосуванням курсиву або напівжирного.

Підсумкові висновки не повинні за своїм змістом відрізнятися від представлених в основному тексті дослідження.

Важливо, щоб автореферат не містив порожніх сторінок. Для цього оформлення його виконується таким чином, щоб кількість сторінок було кратно чотирьом. Цього можна досягти шляхом перенесення випускних даних, правильним розташуванням таблиць, схем і тексту. Кількість примірників, яке необхідно віддрукувати, визначається дисертаційним радою.

Як правильно оформити автореферат
5 (100%) 1 vote

PHDhelp