Як написати магістерську дисертацію

Отримати професійну консультацію!

Магістерська дисертація це те, що раніше називали простим словом «дипломна робота». Сьогодні передбачається, що магістр планує в майбутньому займатися науковою діяльністю, а значить, йому потрібно заздалегідь вчитися проводити серйозні дослідження. Вимоги до магістерської дисертації, звичайно ж, набагато нижче ніж до докторської або кандидатської, але її автор і не отримує наукового ступеня.

Написання магістерської самостійно буде легше зробити тим студентам, які в минулому виконували диплом бакалавра. Більш того вони можуть взяти за основу дипломну роботу, вибрати аналогічну тему дисертації та поглибити дослідження.

Цікаво!

Автореферат дисертації дозволяє швидко зрозуміти, про що йде мова в дослідженні. Це дуже зручно, адже обсяг кандидатської дисертації з усіма додатками може становити більше 250 сторінок. Він пишеться автором самостійно після закінчення всіх робіт над науковою працею. Автореферат входить в пакет документів, наявність яких обов’язково для допуску до захисту.

Якщо з яких-небудь причин вам не довелося самостійно виконувати диплом, то розберемося, як написати магістерську дисертацію.

Як самостійно написати дисертацію

  1. Почніть з вибору теми і складання плану. Розібратися в тому, скільки голів повинно містити наукове дослідження вам допоможуть методичні рекомендації. Зазвичай типова магістерська дисертація складається з трьох розділів. У першій вивчається теоретико-методологічні основи, у другій аналізує стан бази дослідження, в третій описуються виявлені проблеми та шляхи їх вирішення. Неодмінно узгодьте план з науковим керівником.
  2. Прочитайте якомога більше матеріалу по темі роботи. Магістерська дисертація пишеться на підставі інформації з підручників, наукових посібників, публікацій статистичних даних, законодавчих актів, звітів підприємств і організації. Відберіть джерела, що вселяють найбільшу довіру. Вимоги дисертації свідчать, що наукове дослідження повинне бути актуальним, а інформація достовірною.
  3. Спочатку слід написати введення. Обгрунтуйте в ньому актуальність аналізу за обраною темою. Окресліть мету і завдання дослідження, його методи, предмет і об’єкт, а також наукову і практичну значимість.
  4. Збудувавши увесь зміст в логічному порядку і визначивши основні напрямки роботи, ви отримаєте кістяк дисертації. Магістерська дисертація займає від 70 до 120 сторінок. Тому доповніть отримані дані до потрібного обсягу, при цьому повністю розкривши тему дослідження.
  5. Магістерська дисертація в обов’язковому порядку проходять перевірку в системах з виявлення плагіату. Це означає, що в ній не повинно бути представлено достатньо цитат, довгих запозичень, що не оброблених даних. Перекажіть відібрану з джерел інформацію, зберігаючи при цьому її первісний зміст. Частина тексту може бути представлена ​​у вигляді схем, елементів СмартАрт, таблиць. Це підвищить унікальність роботи.
    Магістерська дисертація оформляється самостійно відразу або в міру написання окремих глав.
  6. Оформлення включає себе правильні підписи до рисунків і таблиць, позначення додатків, подача списку використаних джерел з урахуванням вимог ГОСТу. Хорошим помічником в питаннях, як виконати оформлення самостійно, стануть методичні рекомендації з написання.
  7. Багато викладачів дають приклади правильного оформлення титульного аркуша, плану, малюнків, формул, таблиць, додатків. Тут же знайдуться зразки календарного плану, автореферату. Обов’язок скласти текст рецензії і відгуку наукового керівника теж найчастіше покладають на студента. В інтернеті легко можна знайти шаблони, в яких досить вписати основну інформацію по вашій роботі.
  8. Якщо існує така можливість, то магістерська дисертація повинна бути показана науковому керівнику заздалегідь. Він вкаже на її слабкі місця і помилки. Уважно вислухайте зауваження і внесіть корективи, це підвищить ваш шанс отримати відмінну оцінку на захисті.
Як написати магістерську дисертацію
5 (100%) 1 vote

PHDhelp