Ще до того як робота буде написана, слід замислитися над тим де опублікувати наукову статтю. Зробити це можна в журналах з переліку ВАК, збірниках наукових публікацій, виданнях існуючих тільки в мережі Інтернет. Зрозуміти куди відправити статтю не дуже складно, достатньо звертати увагу на ряд критеріїв. По-перше, журнал повинен бути визнаний офіційно, мати УДК, ББК і ISBN. У складі його керівництва бажана присутність професора наук. Публікація в такому випадку може вважатися вагомою, так як він сам визнаний науковим співтовариством.
Для ознайомлення з переліком журналів можна звернутися на кафедру, поспілкуватися з викладачами і аспірантами. У них вже накопичився досвід виходу в світ наукових досліджень, є свій погляд на те яким виданням віддавати перевагу. Досить широко це питання висвітлено на всіляких форумах та Інтернет-порталах. Не варто шукати журнал, орієнтуючись тільки на перелік ВАК. Він досить об’ємний, а опис спрямованості видання в ньому відсутня. Краще орієнтуватися на спеціальні сайти, де завдяки сортуванню є можливість відібрати видання по потрібної спеціалізації. Після вибору того, куди ви плануєте відправляти роботу, перевірте, чи присутній видання в оновленому переліку ВАК. Так само, щоб зрозуміти в які журнали можна відправити статтю, переглядайте інформаційні повідомлення, які вони викладають на своїх сайтах, відправляють на кафедри і місця проведення конференцій.
Цікаво знати!
Розглянемо основні етапи як писати наукову статтю. Почати слід з вивчення вимог обраного видання до статей. Щоб зорієнтуватися як написати ВАК статтю, перегляньте вимоги щодо обсягу, оформлення і бажаних тем. Далі подумайте яка з тим вас найбільше приваблює, перегляньте наявний по ній матеріал, який ви хотіли б використовувати при написанні.
Наукові публікації є зазвичай платною послугою, особливо у виданнях з переліку ВАК. Це пояснюється орієнтованістю їх на публікацію результатів дисертаційних досліджень. Ці журнали не можна купити у вільному продажу, їх купують лише обмежене коло осіб. Тому ціна статті приблизно дорівнює ціні одного примірника. Незважаючи на це платні публікації все ж доступні для більшості бажаючих. Для зниження витрат можна писати, а після публікувати статтю в співавторстві з кимось.
Крім того є кілька способів опублікувати статтю безкоштовно. Іноді видання роблять це добровільно, якщо автор приймав участь в конференції. Найчастіше їм допомагають залучені інвестори, тоді збірник містить статтю, яка носить рекламний характер, а на самій конференції можлива роздача рекламних матеріалів, виступ інвестора.
Статті іменитих учених часто публікують безкоштовно, так як сам факт публікації підвищує престижність видання. Співавторство з таким вченим, якщо він є, наприклад, науковим керівником, дозволить студенту або аспіранту опублікуватися без витрат.
Деякі ВНЗ преміюють студентів за публікацію відмінних матеріалів, отримані премії можуть значно перевершувати витрати. Якщо роботу опублікував закордонний журнал, сума премій зростає.
Перед тим як відправити статтю в журнал, подумайте про те, що в престижних місцях існує своєрідна черга бажаючих опублікуватися. Тому ваша робота цілком може вийти пізніше наміченого вами терміну. Іноді до виходу проходить півроку або навіть рік, при цьому іменитим вченим редакція зазвичай йде назустріч. Виходом знову ж є співавторство з кимось, що мають вагоме наукове звання. Або ж вибір менш престижних журналів або Інтернет-видань. Однак мінусом публікації в останньому випадку є відсутність друкованого варіанту роботи, що, однак, сьогодні не є суттєвою необхідністю для молодого вченого.
Також наша компанія надає допомогу в написанні наукових статей.